کد خبر: 751 زمان انتشار: 16:54:35 - 1399/03/11
سرگذشت خیابان سی تیر کتاب شد

"سرگذشت یک خیابان؛ سیر شکل‌گیری خیابان سی تیر" عنوان کتابی است که به تازگی به همت سازمان نوسازی شهر تهران و به قلم مریم میرزایی، دانش آموخته رشته معماری و تهران پژوه منتشر شده است.

 به گزارش پایگاه " اخبار معماری  " به نقل از سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری با اعلام خبر انتشار کتاب "سرگذشت یک خیابان؛ سیر شکل گیری خیابان سی تیر" توضیح داد: بافت‌های تاریخی شهرها میراثی گرانقدر هستند که در هویت‌بخشی به حیات شهری در طول تاریخ نقش قابل توجهی ایفا می‌کنند. این قسمت از شهر تجلی‌گاه ابعاد فرهنگی- اجتماعی مردمانی است که در دوره‌های تاریخی در این بخش از شهر روزگار سپری کرده و هویت فرهنگی آن را ثبت کرده‌اند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به این‌که در راستای باز آفرینی شهر‌ها، شناخت و مستند‌نگاری بافت تاریخی در درجه اول اهمیت قرار می‌گیرد، تصریح کرد: کتاب "سرگذشت یک خیابان؛ سیر شکل گیری خیابان سی تیر" با بررسی دقیق سیر شکل‌گیری خیابان سی‌تیر از زمان قاجار تا به امروز به ثبت وقایع تاریخی، شناخت و معرفی بناهای با ارزش محدوده و نحوه شکل‌گیری بافت محله پرداخته است.

علی اکبری یادآور شد: این کتاب حاصل چهارسال پژوهش مریم میرزایی دانش‌آموخته رشته معماری و تهران‌پژوه است که به همت سازمان نوسازی شهر تهران و توسط انتشارات خانه فرهنگ و هنر گویا منتشر شده است.


ارسال نظر


رویداد

کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ می باشد.