کد خبر: 121 زمان انتشار: 01:21:03 - 1397/10/18
برگزاری دوره شناخت و ترسیم طاق و گنبد در معماری ایران

"دوره شناخت و ترسیم طاق و گنبد در معماری ایران" با استفاده از مدل‌سازی سه بعدی و لایه به لایه انواع طاق‌ها و گنبدهای ایرانی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه " اخبار معماری" با حمایت مرکز معماری اسلامی حوزه هنری "دوره شناخت و ترسیم طاق و گنبد در معماری ایران" برگزار می‌شود.

در این کارگاه محمد مهدی کلانتری، مدرس و پژوهشگر حوزه مرمت و معماری سنتی به عنوان سخنران و مدرس حضور خواهد داشت.

طراحی‌های این دوره با استفاده از نرم افزار  Google Sketch Up انجام می‌شود.

این کارگاه از  17 بهمن‌ماه 1397 به مدت  4 جلسه  هر چهارشنبه از ساعت 13 الی 17 در مرکز معماری حوزه هنری برگزار می‌شود.

برنامه‌های کارگاه عبارت‌اند از: آشنایی کلی و آموزش دستورات اصلی نرم افزار Google Sketch Up؛ آموزش ترسیم قوس‌های متداول معماری ایرانی به صورت دستی و نرم افزاری؛ آشنایی با انواع طاق (طاق آهنگ، طاق ترکین، طاق چهار بخش، طاق کلمبو، طاق کجاوه، طاق کاربندی) و گنبد (یک پوسته، دو پوسته پیوسته، ترکین، دو پوسته گسسته رک، دو پوسته گسسته نار) ؛ آموزش مدل سازی سه بعدی انواع طاق و گنبد در محیط نرم افزار و ساخت ماکت است.

علاقه‌مندان به حضور در این کارگاه می‌توانند پس از تماس با ادمین کانال تلگرام مرکز معماری اسلامی به آدرس t.me/irac_ir ، فرم ارسالی را تکمیل کنند و سپس تصویر فیش واریزی به مبلغ 150.000 تومان به شماره کارت 1424-0168-8370-5859 به نامه‌ای مجدالدین و هما معلمی-کفایتی) را برای ادمین ارسال کنند.

لازم به ذکر است که همراه داشتن لپ تاپ برای همه شرکت‌کنندگان الزامی است.

کارگاه شناخت و ترسیم طاق و گنبد در معماری ایران در مرکز معماری اسلامی حوزه هنری واقع در تهران، خیابان ولیعصر، پایین‌تر از سه راه جمهوری، کوچه لقمان الدوله ادهم، پلاک 7 برگزار می‌شود.


ارسال نظر


رویداد

کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ می باشد.