کد خبر: 1281 زمان انتشار: 21:46:25 - 1399/12/17
کمپین نمای تبریز در خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز از برگزاری کمپین نمای تبریز در خرداد ۱۴۰۰ خبر داد که هدف از آن معرفی نما و نماکاران تبریز و سبک نمای تبریزی است.

به گزارش پایگاه " اخبار معماری  "  به نقل از ایسنا ،  محمد عزتی در نشست بررسی عملکرد سه‌ساله معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، با اشاره به سیستم یکپارچه‌سازی شهرسازی، گفت: در راستای شفاف‌سازی امور، اقدام به شفاف‌سازی سیستم یکپارچه‌سازی شهرسازی کردیم که بر اساس اکثر خدمات ما به به صورت سیستمی ارائه می‌شود.

وی افزود: این سیستم، زیرسیستم‌های مختلفی از جمله زیرسیستم درآمد، مهندسی، صدور مجوز به اداره دارایی، ماده ۱۰۰، املاک و چندین زیرسیستم دیگر دارد که در نوع خود اتفاق بزرگی در شهرداری تبریز است.

وی، با اشاره به تعداد پروانه‌های صادر شده در طول سه سال اخیر، اظهار کرد: ۸۲۰۰ پروانه توسط سیستم صادر شده که ۲۰ درصد خدمات پروانه در این مدت، بافت‌های فرسوده شهر را شامل می‌شود.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز اضافه کرد: تغییراتی در سیستم صدور پروانه در طول سه سال داشتیم و برای اولین بار شناسنامه فنی برای واحدهای یک ساختمان صادر کردیم.

وی با اشاره به ارائه سند تک برگی، اعلام کرد: سیستم پروانه‌ دفترچه‌ای حذف شده و در این رابطه سند تک‌برگی ارائه می‌کنیم که توسط هولوگرام هوشمند قابل نظارت بوده و توسط بارکدخوان نیز اصل بودن آن مشخص می‌شود.

وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام در حوزه صدور پروانه، بیان کرد: شفاف‌سازی ۵۰ مورد از ضوابط، الزام به مناسب‌سازی محیط معلولان، الزام به رعایت ابعاد آسانسور، الزام به رعایت برانکاردبر در ساختمان‌های بالای ۷-۸ طبقه و تدوین دستورالعمل پروانه دومرحله‌ای از دیگر اقدامات مهم در حوزه صدور پروانه است.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، عزتی با اشاره به برنامه‌های سال ۱۴۰۰ در این معاونت، گفت: رندمی کردن پرونده‌ها در حوزه ماده ۱۰۰، حرکت به سمت شفاف‌سازی، شهروندسپاری، راه اندازی خدمات غیرحضوری، بروز رسانی طرح تفصیلی تبریز، برنامه‌های معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز برای سال آینده است.


ارسال نظر


رویداد
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ می باشد.