کد خبر: 2733 زمان انتشار: 21:25:33 - 1402/05/06
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر کرج: پل B1 آزاد راه شمالی کرج پیچیده‌ترین پل در خاورمیانه است

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج گفت: پل B1 آزاد راه شمالی کرج تا به امروز جزو پیچیده‌ترین پل‌های موجود در خاورمیانه و جهان است.

به گزارش رســانـه" اخـبــار معـمـاری " به نقل از مهر، حسین مهاجری  در حاشیه بازدید از روند اجرایی پل B1 اظهارداشت: بر اساس ارزیابی وزارت راه و شهرسازی این پل از نظر پیچیدگی و مهندسی جزو پیچیده‌ترین پل‌های موجود در خاورمیانه است که در حال حاضر در محدوده پل بیلقان در حال اجرا است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: این پل تا به امروز جزو پیچیده‌ترین پل‌های موجود در جهان است و هزینه آن به طور کلی برای به اتمام رسیدن پروژه ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است که به شرط تأمین مالی تا ۱۳ ماه دیگر انشالله به پایان خواهد رسید.

مهاجری تصریح کرد: این پل که به طول ۱۰۵۰ متر است از ۸ دهانه تشکیل شده است که طول بلندترین دهانه آن ۱۷۶ متر می‌باشد و دارای ستونی به ارتفاع ۱۳۶ متر است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج ضمن تقدیر و قدردانی از زحمات عوامل اجرایی و دولت محترم و دیگر ارگان‌ها بیان کرد: پروژه‌هایی مانند پل B1 را باید با سرعت بیشتری پیگیری و ادامه داد و علاوه بر پل B1 باید پل b0 را که در نزدیکی خط ۴ حصار نیز می‌باشد هرچه زودتر آماده بهره برداری کرد تا مردم بتوانند خیلی سریع‌تر از این پروژه بهره مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: در شورای شهر نگاه ویژه ایی به این پروژه داشته و تمام تلاش خود را برای اجرا، تکمیل و تأمین مالی این پروژه انجام می‌دهیم و امیدواریم هرچه زودتر مردم کشورمان از این اتفاق بهره مند شوند.


ارسال نظر


رویداد

کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه محفوظ می باشد.